Search
Close this search box.

Aplikace pro lezce: Climbing Grades

Aplikací na srovnání stupnic lezeckých obtížností je celá řada, ale dnes ti představíme tu, která se používá asi nejsnáze – Climbing grades 

Jak si nastavit co chceš vidět?

Vyber si sport

V menu si můžeš vybrat mezi “Sportovním lezením” a “Boulderingem” a podle toho se ti ukážou různé stupnice obtížnosti.

Vyber si a seřaď si stupnice

V menu si zvol “Select and sort columns”. Odškrtni stupnice, které tě nezajímají. Přetahováním můžeš změnit pořadí stupnic, které sis vybral.

Přibližování

Přibližuj a oddaluj, jak ti to bude vyhovovat. Všechno, co si nastavíš, se ti uloží a bude to stejné, když zase zapneš aplikaci.

Nastav si první řádek

Chceš vidět jen stupně od 6a? Tak si na první řádek klikni a on se ti tam zafixuje. A když ho budeš chtít zrušit, tak na něj zase klikni. Předvolby se ti uloží. Když zase zapneš aplikaci, tak si pamatuje, co sis nastavil pro tvůj oblíbený sport (lezení nebo bouldering) vybrané sloupce a jejich pořadí přibližování první řádek. Pokud chceš všechno vrátit do původního stavu, tak si v menu vyber “Reset preferences”. Předvolby se ti ale smažou, když aplikaci aktualizuješ.

Něco ti chybí? Našel jsi nějakou chybu? Dej to vědět autorovi, rád se o to postará. Email na něj je mgudev7a@gmail.com (můžeš psát v angličtině nebo němčině). Tento projekt je jeho soukromým projektem. Aplikaci Climbing Grades udělal proto, že se chtěl naučit Flutter. Takže v aplikaci nejsou žádné reklamy. A nikdy tam nebudou. A taky proto, že ho štvalo, že musí pořád hledat, jak se přepočítá 6b+ nebo 5c do UIAA. 

Je to dobrá apka?

Je. Jsou tu hlavní stupnice jako Hueco, Fontainebleu, UIAA, Francouzská i Americká a spoustu dalších. Je zdarma, bez reklam a funguje i bez připojení k internetu. Jestli potřebuješ jednoduchý převodník, můžeš stahovat tady: 

Mohlo by se ti líbit

TRÉNUJ I DOMA A NEVYPADNI Z FORMY

SLEVA AŽ 60% A DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ EU