Search
Close this search box.

Aplikace pro lezce: Rock Climbing Grades Converter

Dnes ti chci představit jednu super užitečnou aplikaci pro všechny lezce a lezkyně, kteří cestují po světě a chtějí si porovnat obtížnost v různých lezeckých stupnicích. Jmenuje se Rock Climbing Grade Converter a je od vývojáře Yuichi Fujiki.

Co všechno umí?

Rock Climbing Grade Converter je aplikace pro Android, iPhone, iPad a iPod touch, která ti umožňuje snadno vyhledat, jaká obtížnost odpovídá jaké v různých stupnicích. Jak asi víš, hodně zemí má svůj vlastní systém hodnocení lezeckých cest, který se liší od ostatních. Například ve Francii se používá stupnice od 1 do 9 s písmeny a plusy (např. 6a+), zatímco v USA se používá stupnice Yosemite Decimal System (YDS) s čísly od 5.0 do 5.15 s písmeny a plusy (např. 5.10a). Pokud chceš lézt někde jinde než doma, může být těžké si uvědomit, jak náročnou cestu si vybíráš.

S aplikací Rock Climbing Grade Converter už nemusíš hádat nebo hledat na internetu tabulky srovnání obtížností. Stačí si nastavit stupnice, které chceš porovnávat (např. francouzskou a americkou), a aplikace ti okamžitě ukáže odpovídající obtížnost ve druhé stupnici i ve všech ostatních podporovaných stupnicích (celkem jich je 17). Takže pokud zadáš např. 6a+, aplikace vám řekne, že to je 5.10b v YDS nebo VD+ ve Velké Británii.

Jak se používá?

Aplikace je velmi jednoduchá na používání a má přehledné rozhraní bez zbytečných reklam nebo otravných funkcí. Jednoduše si přidáš stupnice, mezi kterými chceš převádět a buďto šipkami a nebo přejetím prstem zleva/zprava převádíš mezi všemi zvolenými stupnicemi.

Je to dobrá apka?

Je. Jsou tu hlavní stupnice jako Hueco, Fontainebleu, UIAA, Francouzská i Americká a spoustu dalších. Je zdarma, bez reklam a funguje i bez připojení k internetu. Jestli potřebuješ jednoduchý převodník, můžeš stahovat tady: 

Mohlo by se ti líbit

TRÉNUJ I DOMA A NEVYPADNI Z FORMY

SLEVA AŽ 60% A DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ EU