Search
Close this search box.

Laval 2023: Evropské kolo kvalifikace na olympijské lezení – živě

V těchto dnech probíhá ve francouzském Lavalu evropská olympijská kvalifikace ve sportovním lezení, která určí posledního účastníka olympijských her v Paříži v roce 2024. Mezi favority patří český lezec Adam Ondra, který se chce kvalifikovat na své druhé olympijské hry, kde by rád zlepšil šesté místo z Tokia.

Ondra si zajistil postup do semifinále z prvního místa v kombinované kvalifikaci, když dominoval v boulderingu a skončil šestý v obtížnosti. V rozhovoru pro Českou televizi prozradil, jak se cítí, jak se připravoval a co očekává od dalších kol.

“Jsem spokojený s výsledkem, ale vím, že to ještě není nic jistého. Kvalifikace byla dost náročná, hlavně bouldry byly hodně těžké. Obtížnost mi moc nevyšla, ale naštěstí to stačilo na postup. Teď se musím soustředit na semifinále a finále, kde bude ještě větší konkurence.”4

Ondra řekl, že se připravoval hlavně na bouldry a obtížnost, protože rychlost není jeho silnou stránkou. “Rychlost je pro mě nejslabší disciplína, takže jsem se snažil zlepšit hlavně v boulderech a obtížnosti, které jsou pro mě důležitější. Trénoval jsem hodně na stěnách, které jsou podobné těm v Lavalu, abych si zvykl na styl a materiál.”

Mezi jeho největšími soupeři jsou podle něj Španěl Alberto Ginés López, který vyhrál olympijský závod v Tokiu, Francouz Paul Jenft, který byl s ním nerozhodný v boulderech, a Brit Toby Roberts, který skončil třetí v obtížnosti. “Jsou to všichni skvělí lezci, kteří mají velkou motivaci a chuť jet na olympiádu. Musím být opatrný a dát do toho všechno.”

Ondra také popsal atmosféru kvalifikačního závodu, který je podle něj velmi napínavý a emotivní. “Je to velký tlak, protože je to poslední šance dostat se na olympiádu. Každý chce ukázat své nejlepší výkony a bojuje o každý bod. Je to také velmi emotivní, protože vidím spoustu přátel a známých lezců, kteří mají stejný sen jako já.”

Ženská část kvalifikace začala už ve čtvrtek a postoupilo do ní dvacet lezkyň. Mezi nimi je i Slovenka Lucka Rakovec, která je považována za jednu z favoritek. V sobotu se uskuteční semifinále obou pohlaví a v neděli finále, kde se rozhodne o tom, kdo pojede do Paříže.

Odkaz na průběžné výsledky.

Harmonogram závodu:

Čtvrtek, 26. října:

9:00 ženy kvalifikace, bouldry
16:00 ženy kvalifikace, obtížnost

pátek, 27. října:

9:00 muži kvalifikace, bouldry
16:00 muži kvalifikace, obtížnost

sobota, 28. října:

9:00 ženy semifinále, bouldry

14:00 muži semifinále, bouldry

19:00 semifinále, obtížnost

neděle, 29. října:

9:30 ženy finále
14:30 muži finále

aktualizace 28.10.

Adam Ondra jde do zítřejšího finále z druhého místa!

živé přenosy:

ženy semifinále, bouldry

začátek přenosu: 28. října v 8:55

muži semifinále, bouldry

začátek přenosu: 28. října v 13:55

semifinále, obtížnost

začátek přenosu: 28. října v 18:55

ženy finále

začátek přenosu: 29. října v 9:25

muži finále

začátek přenosu: 29. října v 14:25

TRÉNUJ I DOMA A NEVYPADNI Z FORMY

SLEVA AŽ 60% A DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ EU