Search
Close this search box.

Aplikace pro lezce: TopLogger

Chystáš se o prázdninách vyrazit někam do zahraničí a v kufru máš zabalené i lezečky? Pak by se ti mohla hodit aplikace TopLogger, kterou využiješ když ti na skalách nebude přát počasí a budeš se potřebovat uklidit někam na překližku. 

Co všechno umí?

TopLogger je aplikace pro indoorové lezecké a boulderové stěny, kde si lezci mohou zaznamenávat své přelezy, sledovat svůj pokrok a zapojit se do dění na stěně. Každá stěna, která se do aplikace zapojila, má vlastní interaktivní mapu, která je speciálně navržena tak, aby bylo super snadné najít jak bouldery tak cesty na lano.

Lezení je sociální aktivita, takže když jdeš lézt, většina si telefon nechá schovaný někde v batohu. Stejně jako při lezení venku si i své přelezy na překližce můžeš zaznamenat až doma. Jejich interaktivní mapy byly navrženy speciálně pro tento účel: nemusíš být na stěně, aby sis zaznamenal co jsi vylezl, protože to lehce poznáš podle pozice, barvy a obtížnosti. Miliony zaznamenaných přelezů jsou důkazem tohoto konceptu. Ale nic ti samozřejmě nebrání zapsat si vylezenou cestu rovnou na stěně. Podle filtrování si pak můžeš najít cesty přesně podle toho, jaké obtížnosti chceš daný den zkoušet.

Stavěči staví cesty, TopLogger je promění ve hru. Jestli tě hodně baví, když si odškrtneš všechny přelezy a zkontroluješ svůj osobní progres a umístění v místní stěně, tak se ti tahle apka bude hodně líbit. Stavěčům a provozovatelům lezeckých stěn pak apka umožňuje jednodušší plánování přestavby cest, plánování závodů a dalších akcí.

Aplikace ti také umožňuje zapnout si upozornění na nové cesty v obtížnostech, které tě zajímají a na závody na tebou vybrané stěně. Můžeš se pak přihlásit do místních závodů a sledovat živé pořadí. 

Je to dobrá apka?

Určitě – ať už z pohledu lezce (uživatele) tak i z pohledu komerční stěny (správce a stavěčů). Její nevýhoda v Čechách je spíše z pohledu toho, že jí tu využiješ jenom na dvou překližkách – Hangár Brno a Hangár Ostrava. Časem se ale třeba přidají i další. V zahraničí pak najdeš zapojených stěn mnohem více (přes 170 a přibývají další). 

TopLogger je dostupný pro i OS i Android zařízení. Můžeš si ho stáhnout zdarma z App Store nebo Google Play. 

Mohlo by se ti líbit

TRÉNUJ I DOMA A NEVYPADNI Z FORMY

SLEVA AŽ 60% A DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ EU